SultanPapagani.Net Sohbet - Hoşgeldiniz Sevgili

Ana Sayfa

Amacımız

Duyurular

Bilgi Bankası

Kitap

Eczane

Ayın Fotosu

SSS

YAKINDA

YAKINDA

YAKINDA

Bize Ulaşın

Biz Kimiz?

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Genel Konular
 SultanPapagani.net | Sohbet | Genel Konular
Mesaj icon Konu: dişi sultanlar nasıl öter(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
oky26
Geçici Üye
Geçici Üye
Simge

Gönderilenler: 4

bullet Konu: dişi sultanlar nasıl öter
    Gönderim Zamanı: 21-Mart-2011 Saat 23:25
Arkadaşlar merhaba bi sultanım vardı yanına arkadaş aldım (boncuk & sürmeli ) yeni kuşumun cinsiyetini araştırırken internette dişi sultanların sadece CURK CURK CURK diye öttüğünü yazmış çoğu arkadaş ama benim kuşlarımın ikiside aynı ötüyor biri 1 yaşında yeni aldığımda daha 5 aylık ama yeni aldığımdan bir kaç kere arka arkaya CURK CUK sesi duydum dişi kuşlar sadece curk curk diye mi öter yoksa normal ötüşünün dışındaki curk curk seslerimi dişi olduğunu anlatır lütfen yardım çok merak ettim 1 yaşında olan erkek çünki elime sürtünüp duruyor eş istiyor diye arkadaş aldık yanına ama dişimi erkek mi bir türlü anlayamadım
Eğer İki Seçenek Arasında Kalırsanız Hep İkinci Olanı Değerlendirin Çünkü Asıl İsteğiniz Birinci Seçiminiz Olsaydı İkinci Seçenek Diye Bir Şey Olazdı
IP
xTHRee
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 2752

bullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2011 Saat 01:07
Dişi sultanlar Curk curk diye öter. Erkek sultanlar curk curk ile birlikte melodik sesler çıkarırlar, Islık çalabilirler, kafes tellerine tak tak vururlar, efe gibi kanatlarını kaldırıp sağa sola bakınırlar, en sevdiğim hareketleride efe gibi kanatlarını kaldırıp gerilip öne doğru zıplamalarıdır :)
IP
oky26
Geçici Üye
Geçici Üye
Simge

Gönderilenler: 4

bullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2011 Saat 21:29
yeni sultanımında erkek olduğunu söylüyorsunuz yani çünkü sadece CURK CURK diye ötmüyor çok farklı ses tonları çıkarıyor üzüldüm anma napalım aile üyeleri arasına girdi bir kere sağlık olsun.
Eğer İki Seçenek Arasında Kalırsanız Hep İkinci Olanı Değerlendirin Çünkü Asıl İsteğiniz Birinci Seçiminiz Olsaydı İkinci Seçenek Diye Bir Şey Olazdı
IP
h0ly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 737

bullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2011 Saat 21:49
farklı ses tonlarına sahipse erkektir. hayırlı olsun ben de erkek bulamıyorum sürekli dişilere denk geliyorum sizin de şansınız erkeklerden yana demek:)
IP
gokberks64
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 347

bullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2011 Saat 20:43
Orjinalini yazan: h0ly

farklı ses tonlarına sahipse erkektir. hayırlı olsun ben de erkek bulamıyorum sürekli dişilere denk geliyorum sizin de şansınız erkeklerden yana demek:)
aynen yaa benimde hep öle hep dişiler denk geliyor :)
IP
warlock
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 593

bullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2011 Saat 21:07
dişi kuşlar çok fena öter. ötmeye başladı mı susmaz niye onu yaptın niye bunu yaptın nedern geç kaldın?,ilk aklıma gelen ötüşler bunlar.Big%20smileLOL
IP
h0ly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2011 Saat 21:10
warlock 50 yaşında biri için bayağı neşelisiniz:)
IP
warlock
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 593

bullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2011 Saat 21:27
Orjinalini yazan: h0ly

warlock 50 yaşında biri için bayağı neşelisiniz:)

teşekkürler.Big%20smileyaş 35 yolun yarısı eder. 50den sonrada geriye gider.Big%20smile LOL
LOL
IP
ömürr
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 217

bullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2011 Saat 22:47
dişi sultan almaya giderken erkek sultan sesi kaydedip sultanın yanında açarsanız verdiği tepkiden anlayabilirsiniz aslında
IP
h0ly
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2011 Saat 23:00
verdiği tepkiler pek bir şey ifade etmez benim hürrem ile dişi lutino sürekli birbirlerine ötüyorlardı erkek gelmeden önce. özellikle lutino hürrem'in peşindeydi sürekli. en kesin yol ötüşleridir.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.05